Class of 2016

The class of 2016
Nott Memorial
Logo
  1. Union College Home
  2. News & Events
  3. Class of 2016

Class of 2016


Candidates for bachelor's degrees include:

NAME  HOMETOWN  MAJOR HONORS 
Erik Abdow Amherst MA Economics
Katharine Adams Boxford MA English
Savannah Adams Mountain Lakes NJ Psychology cum laude
Omololu Adeniran Lagos Nigeria Economics
Hatim Aitirhli Boston MA Double Major - Mechanical Engineering/Economics magna cum laude
Paul Alberti Madison CT History
Ashley Allington Norwell MA Neuroscience
Taylor Anderson Little Falls NY History cum laude
Jennifer Andrews Pittsford NY Neuroscience cum laude
Maishka Antoine Dorchester MA Double Major - Mathematics/Spanish & Hispanic Studies
Alexander Arnold Cranston RI Double Major - Economics/Classics cum laude
Elizabeth Asch Gladwyne PA Psychology
Ryan Asselin Glenville NY Mechanical Engineering
Lucas Audi Ballston Spa NY Mechanical Engineering
Rebecca Babiak Winnipeg Canada Geology magna cum laude
Mahrukh Badar Delmar NY Biology
Andrew Baker Swampscott MA Political Science
William Balta Greenville NY Theater summa cum laude
Austin Bannister Plymouth MA Double Major - Biochemistry/French & Francophone Studies cum laude
Shea Barickman Redding CT Anthropology
Harrison Barker Cheshire CT Interdepartmental - Economics/Chinese magna cum laude
William Barnes Natick MA Double Major - Electrical Engineering/Music
Ashwin Basu Darien CT Biology
Aidan Bayer Mathematics
Courtney Bazarian Wilbraham MA Economics
Ashley Beccia Matawan NJ Spanish and Hispanic Studies magna cum laude
Aude Bechu Carmel NY Double Major - Chemistry/Environmental Science summa cum laude
Sarah Beck Scotia NY Psychology cum laude
Jaclyn Behar Great Neck NY Psychology
Cody Bellair Albany NY Mechanical Engineering magna cum laude
Nathan Bennick Hamden CT Psychology
Terezia Benova Ozone Park NY Philosophy
Juan Berroteran Caracas Venezuela Double Major - Economics/German Studies
Raymond Bethel Queensbury NY Economics
Katelyn Billings Monroe CT English cum laude
Phillip Birns Staten Island NY Mechanical Engineering magna cum laude
Emily Bistrong Manchester MA Interdepartmental - Psychology/English
Catherine Blewer New York NY Visual Arts
Katie Blumenfeld Fairfield CT Psychology
Andrew Boehm Port Washington NY Psychology
Allison Borek Lockport NY Visual Arts
Zachary Borglum Ramsey NJ Mechanical Engineering
Ryan Bouck Fultonville NY Mechanical Engineering summa cum laude
Maergrethe Box Orlando FL Double Major - Psychology/Political Science
John Boyd Tiburon CA Mechanical Engineering
Shane Brady Wayland MA Mathematics
Benjamin Brand Delanson NY Mechanical Engineering
Magnolia Brazak Auburn NY Geology
Kelly Breslauer Mountain Lakes NJ Psychology
Kaitlyn Brew Littleton MA Neuroscience
Samuel Broda Dobbs Ferry NY Double Major - Political Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Michaela Brophy Cohasset MA Environmental Policy
Alexander Brown Boxford MA Computer Engineering
Harrison Brown Norwell MA Mechanical Engineering
Eliza Burbano Tewksbury MA Double Major - Political Science/Classics magna cum laude
Austin Burnham Slingerlands NY Double Major - Biology/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Matthew Burton Sherborn MA Political Science magna cum laude
Aurora Butera Farmington CT Double Major - Classics/History magna cum laude
Marc Cafasso Hamden CT Political Science
Daniel Caiola Katonah NY Economics
Katherine Callahan Reading MA Bioengineering
Collin Callahan Brewster NY Economics
Joshua Callahan Niskayuna NY Economics
Jillian Callanan Albany NY American Studies summa cum laude
Rebecca Calvo-Cruz Stamford CT Interdepartmental - Psychology/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Joshua Cantor Woodbridge CT Neuroscience
Huairou Cao Zhangjiajie China Economics
Xavier Capaldi Newport VT Physics cum laude
Max Caplan Niskayuna NY Double Major - Classics/Music summa cum laude
Christopher Carbone Amsterdam NY Economics
Madison Caron Hingham MA Psychology
Grace Cartwright Wayland MA History
Brianna Caruccio Lee NH Psychology cum laude
Kimberly Casillas Brooklyn NY Anthropology
Nicole Casper Weston MA Psychology
Pierre Castro Quito Ecuador Double Major - Mathematics/Economics summa cum laude
Robert Catharine Burnt Hills NY Mechanical Engineering
Mary Cella Pittsfield MA Neuroscience
Janine Cerutti Providence RI Psychology summa cum laude
Joanna Chalifoux Islip NY Double Major - Psychology/Sociology cum laude
Daniel Chan Windsor CT Mechanical Engineering
Marian Chee Brooklyn NY Mechanical Engineering magna cum laude
Hui Chen Hangzhou China Economics
Jared Chin Suffern NY Mechanical Engineering
Nuzhat Chowdhury Newburgh NY Neuroscience
Matthew Christal Rye Brook NY Double Major - Managerial Economics/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Katherine Christopher Long Branch NJ Double Major - Biology/Environmental Science
Angela Cipolla Cohasset MA Interdepartmental - Psychology/Philosophy
Thomas Cline Seattle WA Mechanical Engineering
Margaret Close Darien CT Anthropology cum laude
Jeffrey Cohen Easton CT Interdepartmental - Computer Science/Economics
Seth Cohen Rockville MD Double Major - Economics/Political Science summa cum laude
Daniel Cohen Scarsdale NY History
Andrew Colello North Andover MA Computer Science
Kathryn Collins Westport CT Double Major - Economics/English
Matthew Collins Burnt Hills NY Bioengineering
Giorgia Comeau Pittsfield MA Mechanical Engineering
Michael Comiskey Garden City NY Economics
Margaret Comiskey Garden City NY Neuroscience
Jake Concavage Rye NY Economics
Emma Conroy Armonk NY Organizing Theme
Jenna Corcoran Schenectady NY Classics summa cum laude
Mary Cordier Orchard Park NY Managerial Economics
Kayleigh Corrado Cherry Plain NY Biology summa cum laude
Jesse Coull Amherst MA Mechanical Engineering magna cum laude
Nicholas Cruice Dresher PA Economics
Lauren Crupnick Dix Hills NY Psychology magna cum laude
Mujie Cui Dalian China Double Major - Mathematics/Economics
Victoria Cullinan Millerton NY Environmental Science magna cum laude
Katherine Cuozzo Trenton NJ Interdepartmental - Anthropology/Music
James Curbow Larchmont NY Computer Science cum laude
Alison Curley Kenai AK Organizing Theme
Dioni Daley Chestnut Hill MA Sociology cum laude
Hannah D'Ambrosio Bayport NY Biochemistry
Jordan DeFelice Holyoke MA Biology
Karyn DeFranco Great River NY Geology
Alexander DeGrasse Glastonbury CT Double Major - Political Science/Classics
Stephanie DeLorenzo Johnstown NY Double Major - Psychology/French & Francophone Studies
Joseph DeMember Merrimack NH Economics cum laude
Breana Derella Glastonbury CT Economics
Maggie DeSisto Barrington RI Political Science
Kyra DeTone Pelham NY Double Major - Visual Arts/Gender, Sexuality and Women's Studies summa cum laude
Bonnie Deyo Albany NY Neuroscience
Zibusiso Dhlamini Bulawayo Zimbabwe Mechanical Engineering summa cum laude
Theodor Di Pauli von Treuheim Downers Grove IL Bioengineering summa cum laude
Stephanie Dick North Chelmsford MA Neuroscience cum laude
Darby Dietrich Norwich NY Psychology summa cum laude
Jenna DiFalco Bronx NY Mechanical Engineering
Paul DiMeo Needham MA Physics
Sarah Dimmitt Portsmouth NH Interdepartmental - Biology/Psychology
Jared Diou-Cass Manchester ME Biochemistry
Kira Doherty Gilbertville MA Double Major - Neuroscience/Classics
William Donahue Smithfield RI Electrical Engineering
Dana Donati Briarcliff Manor NY Double Major - History/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Christopher Donovan Abington MA Economics
Ryan Dougherty Wyckoff NJ Economics
Kathryn Dowling New York NY Double Major - Psychology/French & Francophone Studies
Arielle Dufour East Hampton CT Interdepartmental - Psychology/English
Rose Dumbrigue Dearborn MI Theater summa cum laude
Gordon Duncan Old Lyme CT History magna cum laude
Duri Abdurahman Duri Schenectady NY Computer Science
Michael Durkin Woodbury CT Economics
Peter Durkin Elkins NH Political Science magna cum laude
Cameron Duval Framingham MA Double Major - Anthropology/Russian & East European Studies
Connor Eck Rye NY English
Eric Egan Latham NY Physics
Ashley Egner Ringoes NJ Double Major - Political Science/French & Francophone Studies
Taylor Ellsworth Southbury CT Computer Engineering
Haley Erskine Stamford CT Psychology summa cum laude
Camille Ertel Woodstock VT Interdepartmental - History/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
James Faber Scituate MA Economics
Victor Fabio Auburndale MA Mathematics
Barry Falk Cortlandt Manor NY Political Science
Jessica Farland Fiskdale MA Bioengineering
Raymond Farmer Jamaica Plain MA Biology magna cum laude
Elise Farrington Southborough MA Geology
Bisiayo Fashemi Hyde Park MA Biochemistry
Andrew Fellows Kirkland WA Double Major - Political Science/Economics
Margaret Ferrari North Dartmouth MA Bioengineering
Ella Fertitta Herndon VA Political Science cum laude
Todd Fichman Farmington CT Neuroscience
Logan Fine Briarcliff Manor NY Computer Science
Janey Fine Pound Ridge NY American Studies
Mitchell Finitz York ME Mechanical Engineering
Chase Finkel Plantation FL History
Albert Fiorenza Fultonville NY Classics
Joseph Fiorile Saranac Lake NY Political Science cum laude
Laurent Firlotte Stratford CT Psychology
Amy Fisher Singapore Double Major - Political Science/Asian Studies cum laude
Anna Fisher Ridgefield CT Psychology
Julie Fishman Sharon MA Psychology magna cum laude
Michael Fitzsimmons Montreal Canada Economics
Joseph Flannery Conshohocken PA Economics
Jason Flashner Newton MA Managerial Economics
Ricardo Fonseca Miami FL Economics
Spencer Fontein Aurora Canada Mechanical Engineering
Eric Franca Miami FL Bioengineering
Danielle Frederick Cohasset MA Visual Arts summa cum laude
Jesse Galina Suffern NY Bioengineering
Hannah Gardner Getzville NY Interdepartmental - Psychology/Visual Arts
Angelina Gazzillo Schenectady NY Bioengineering
Elias Georgas Garden City NY Bioengineering cum laude
Anna Gerla Norwalk CT Visual Arts
Alexandria Gesing New Canaan CT Interdepartmental - Anthropology/Science, Medicine & Technology in Culture magna cum laude
Omneya Ghanem New York NY Neuroscience
Sydney Giller Shaker Heights OH Interdepartmental - Anthropology/Political Science cum laude
Sebastien Gingras Pierrefonds Canada Neuroscience summa cum laude
Julia Giordano New York NY Psychology
Mathew Giso Needham MA Physics magna cum laude
John Giuggio Cohasset MA History
Thomas Glading Waccabuc NY Political Science cum laude
Andrew Glaser Sudbury MA Biochemistry cum laude
Samuel Goggin Concord MA Mechanical Engineering
Kylie Gorski Albany NY English
Raashika Goyal Shrewsbury MA Leadership in Medicine - Biology/Philosophy magna cum laude
Christopher Graff Sutton MA History summa cum laude
Jeffrey Grasso Harrison NY Economics
Victoria Greene Stratham NH Economics magna cum laude
Harrisonn Griffin Middle Grove NY Physics summa cum laude
Macaire Grobe Ontario NY Bioengineering
Russell Grotto Harrison NY Managerial Economics
Yisy Grullon Middle Village NY Interdepartmental - Economics/Political Science
Qianyue Guo Shenzhen China Electrical Engineering
Tyler Gurian Tenafly NJ Mechanical Engineering
Michele Guyette Winchester MA Biology
Arsal Habib Lahore Pakistan Double Major - Electrical Engineering/Economics cum laude
Philip Hackleman Plantation FL Economics
Timothy Hagan Ridgefield CT Biochemistry
Hannah Hage Utica NY Double Major - Anthropology/Spanish & Hispanic Studies
Nicholas Hall-Risko Bedford NY Economics
Hannah Halstrom Darien CT Neuroscience cum laude
Stefan Hamaway Old Westbury NY Biochemistry magna cum laude
Sean Hanley Rockville Centre NY Mechanical Engineering
Kewan Harrison Bloomfield CT Organizing Theme
Caroline Hartnack Collierville TN Psychology
Taylor Harvey Niskayuna NY Biology magna cum laude
Harry Hausner Belmont MA Double Major - Physics/Mathematics summa cum laude
Nathaniel Hawthorne Fulton NY Chemistry summa cum laude
Thomas Hayes Spring Hill FL Bioengineering
Dorothy Hazan Wayne PA Double Major - Psychology/English summa cum laude
Qian He Niskayuna NY Double Major - Psychology/Economics
Matthew Hellauer Shelton CT English
Danielle Hennel Delanson NY Neuroscience cum laude
Curtis Henry East Haven CT History
Nicholas Hersey Buffalo NY Economics
Carlos Hicks Chicago IL Psychology
Andrew Hilliard Lake George NY Mechanical Engineering
Linh Hoang Hanoi Vietnam Asian Studies magna cum laude
Stephen Hoeprich Tribes Hill NY Electrical Engineering
M. Hoffer Long Beach CA Liberal Arts (Sciences)
Abigail Hollander West Falmouth MA Double Major - History/English magna cum laude
Reed Houston Bradford Woods PA Economics summa cum laude
Colby Howland Falmouth ME Geology
Htoo Wai Htet Yangon, Myanmar Double Major - Electrical Engineering/Computer Science summa cum laude
Yixin Hu Chengdu China Chemistry magna cum laude
Xi Xi Hu Corona NY Chemistry magna cum laude
Samuel Hunter Dover MA Managerial Economics
Colton Hyde Plymouth NH Mechanical Engineering
Kimberly Hynes Westport CT Economics
William Hython Syracuse NY Political Science
Miles Ingraham Rockport ME Environmental Science
Kyle Irwin Garden City NY Managerial Economics
Julia Isaac Glen Rock NJ Computer Science cum laude
Joseph Jacobi Bayville NY History
Trishala Jailall Niskayuna NY Biology
Miaoqing Jia Chengdu China Double Major - Mathematics/Economics summa cum laude
Ziqing Jiang Hangzhou China Mathematics
Stanley Jiang Brooklyn NY Interdepartmental - Economics/Asian Studies
Kyle Johnson Farmington CT Managerial Economics cum laude
Adam Johnson Wellesley Hills MA Computer Engineering
Tristan Johnson Sammamish WA Double Major - Mathematics/Computer Science summa cum laude
Nathan Jones Pittsford NY Double Major - Environmental Policy/Russian & East European Studies
Brandon Jones Mechanicville NY Biochemistry magna cum laude
Lucy Jones Tarrytown NY Mathematics
Jakub Kaczmarzyk Manhasset Hills NY Neuroscience summa cum laude
Sarah Kader Wolcott CT Leadership in Medicine - Biology/Political Science magna cum laude
Derek Kahr Needham MA Economics magna cum laude
Sylvie Kalikoff Hastings On Hudson NY Bioengineering
Jessica Kaminsky Winnipeg Canada Interdepartmental - Psychology/Economics
Gavin Kann New York NY Psychology
Alexis Kaplan New York NY Economics
Caelin Kaplan New York NY Double Major - Economics/Russian & East European Studies cum laude
Matthew Kaye Scarsdale NY History summa cum laude
Katherine Keever Hamilton NY Biology
Brittany Kenny Aurora Canada Political Science cum laude
Megan Kerbs Natick MA ID Social Sciences magna cum laude
Chi Yuen Keung Brooklyn NY Double Major - Political Science/Economics cum laude
Zahara Khan Voorheesville NY Economics
Lucas Kim La Canada Flintridge CA Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies
Kyu Ho Kim Valley Stream NY Biochemistry
Alexander Kirsch Atlanta GA Psychology
Sarah Kittross Manchester Center VT Geology cum laude
Hans Kjolhede Fly Creek NY Neuroscience
Samuel Kleinberg Pomona NY Chemistry
Kate Kozain New London NH Neuroscience cum laude
Alex Kramer Dover MA Economics
Rebecca Krasa Natick MA Biology
Anne Kundert Sudbury MA Mechanical Engineering
Rachel Kung Norwood MA Anthropology
Kathryn Kurchena Rutland VT Biology magna cum laude
Vinita Kusupati Cedar Park TX Leadership in Medicine - Biology/Anthropology magna cum laude
Hayden LaBelle Duanesburg NY English
Lauren LaBrique North Andover MA Double Major - Anthropology/English
Kathleen Laliberte Wilbraham MA Double Major - Computer Science/Neuroscience
Geguel Landestoy Dorchester MA Interdepartmental - Biology/Latin American Studies
Lucjan Lang Rhinebeck NY Bioengineering
Mackenzie LaPorte New Hartford NY Leadership in Medicine - Biology/Psychology summa cum laude
Jake LaRovera Ansonia CT Managerial Economics
Andrew Laugharn Winchester MA Physics summa cum laude
Riley Laustrup Troy NY Economics
Shauna Le Febvre Cheshire MA Physics cum laude
Bradley Leavitt Huntington NY Bioengineering
Sarah Leffel Wilton CT Economics
Robert Leung Syosset NY Leadership in Medicine - Biology/Visual Arts magna cum laude
Ilan Levine Columbus OH History summa cum laude
Stephen Lewis Greenwich CT Economics cum laude
Emily Lewis Avon CT Psychology
Adam Lewis Clinton CT Biochemistry summa cum laude
Jing Liang Potomac MD Double Major - Political Science/Russian & East European Studies
Laura Lilley Andover MA Environmental Science
Rosiane Lima Brockton MA Biochemistry
Haicheng Lin Ruian China Double Major - Mathematics/Visual Arts
Nicholas Littas Weston MA Economics
Anthony LoBrace Morganville NJ Double Major - Philosophy/Classics magna cum laude
Mary Locke Acworth NH Biology
Joshua Loew Attleboro MA Double Major - Computer Science/Visual Arts
Allison Longo Havertown PA American Studies cum laude
Hayley Lough Little Compton RI Bioengineering cum laude
Colleen Lovely Schenectady NY Double Major - Classics/Anthropology summa cum laude
Erin Lowrey Chappaqua NY Psychology cum laude
Ethan Lubowitz Mountain Lakes NJ Economics
Julia Lund Menlo Park CA History
Madeline Lusi East Greenwich RI English
Max Lutze Chevy Chase MD History cum laude
John Lynch West Hartford CT Mechanical Engineering
Robert Lynch Old Mystic CT Managerial Economics magna cum laude
Danielle Lypen Monroe NY Biology
Alexis MacDonald Westford MA Biology
John Madigan Purdys NY Interdepartmental - Economics/Political Science
Edythe Malara Frankfort NY Classics cum laude 
Jessica Malinconico Woodbridge CT English
Tariq Maroofi Springfield VA Mechanical Engineering
Kenneth Marshall Dobbs Ferry NY Mechanical Engineering
Jonathan Martin Brooklyn NY Mechanical Engineering
Olivia Maynard New Orleans LA History
Daniel Mayne Old Lyme CT Biology cum laude
Liam McAninch New York NY Mechanical Engineering
Andrew McCalmont Hollis NH Physics magna cum laude
James McGee Millville MA Biology
Ashley McIlwain New York NY English
Kathryn McKean Pittstown NJ Interdepartmental - German Studies/Visual Arts cum laude
Lee McKean Amsterdam NY Electrical Engineering
Kaitlyn McKenna Foxboro MA Psychology cum laude
Thaddeus McKoan Katonah NY Economics
Jose-Ann McLennon Brooklyn NY Religious Studies
Caitlin McManimon Trenton NJ Geology cum laude
Robert McNally Lakeville MA Computer Engineering
Shivangi Mehta Hicksville NY Double Major - Political Science/Classics
Juliert Mejia Bronx NY Interdepartmental - Mathematics/Sociology
Benjamin Mele Ringoes NJ Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Danielle Melia Allston MA English
Sofia Mellitas Short Hills NJ Interdepartmental - Anthropology/Political Science summa cum laude
Abbidee Merchant La Canada Flintridge CA Psychology
Olivia Merchen Oak Park IL French and Francophone Studies cum laude
Cassidy Merklen Waterloo IL Neuroscience cum laude
Makenzie Michel Loudonville NY Neuroscience
Lindsey Miller Loudonville NY Theater magna cum laude
Kiana Miller Bronx NY Double Major - Africana Studies/Visual Arts cum laude
Allison Minchoff Sturbridge MA Psychology magna cum laude
Grace Miralles Rensselaer NY Biochemistry
Sara Mogollon Miami Shores FL Double Major - English/Latin American & Caribbean Studies
Amanda Monteforte Boxford MA Managerial Economics cum laude
Roswald Morales Los Angeles CA Double Major - Political Science/French & Francophone Studies cum laude
Thomas Moran Bolton MA Mechanical Engineering magna cum laude
Adrian Morgan Hyde Park MA Economics
Anton Morozov Bronx NY Interdepartmental - Computer Science/Biology
Ian Mowers Cheshire CT Computer Engineering cum laude
Elizabeth Murad Utica NY Double Major - Psychology/Philosophy cum laude
Ryan Murphy Doylestown PA Managerial Economics
Ryan Muther Marion MA Double Major - Computer Science/History summa cum laude
Sabra Mwaura Santa Fe NM Anthropology magna cum laude
Emily Myers Waitsfield VT Political Science summa cum laude
Steven Nadel Scarsdale NY Mechanical Engineering
Sarah Nadler Chappaqua NY Computer Science
Colin Nelson Chapel Hill NC Theater
Tuan Nguyen Interdepartmental - Political Science/Economics magna cum laude
Hien Nguyen Hanoi Vietnam Computer Engineering magna cum laude
Randy Nguyen Kent WA Neuroscience magna cum laude
Avery Novitch Scarsdale NY English summa cum laude
Navid Nowrouzi Weston MA Economics
Colleen Nugent Bedford MA Interdepartmental - Political Science/History magna cum laude
Chris Nwosu East Orange NJ Political Science
Molly O'Brien Syracuse NY Biology cum laude
Evan O'Connor Woodbridge CT Anthropology
Natalie Olsen Scotia NY Psychology
Stephen O'Neil Lexington MA Interdepartmental - Political Science/Economics
Ming Ong Flushing NY Economics cum laude
Taiana Ospina Forest Hills NY Interdepartmental - Sociology/Visual Arts
Erin Ostheimer Williamstown MA Sociology magna cum laude
Elizabeth Otten Edina MN Psychology
Laura Pacheco Blue Bell PA Geology
Bryanne Panchuk Calgary Canada Psychology
Jonathan Pang New York NY Mechanical Engineering summa cum laude
Bryan Pantofel Glen Head NY Economics
Nikola Papich Tornto Canada Mathematics
Nathaniel Parker Clifton Park NY Political Science
Jordan Pasternak Saint James NY Neuroscience
Christina Pastore Saratoga Springs NY History
Emily Pastore Saratoga Springs NY Classics summa cum laude
Mayur Patel Fort Johnson NY Asian Studies magna cum laude
Mihir Patel Nashville TN Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Victoria Pender Falls Church VA Gender, Sexuality, and Women's Studies
Matthew Perillo Unionville CT Mechanical Engineering
Cara Peterhansel Unionville CT English magna cum laude
Anthony Pham Kent WA Computer Science cum laude
Ricco Pierre Indiantown FL Managerial Economics
Rani Plotkin Newton MA Double Major - Anthropology/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Joyce Pogge Goldens Bridge NY Psychology
Sreekrishna Pokuri Cary NC Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Sarah Pollack Needham MA Political Science magna cum laude
Alexander Pollack Ossining NY Mechanical Engineering
David Pope Beverly MA Economics
Mary Pope Belchertown MA Double Major - Neuroscience/French & Francophone Studies cum laude
Rebecca Portnoff Millburn NJ Psychology cum laude
Katherine Pouliot Orwell VT Interdepartmental - Biology/Psychology cum laude
Sophia Powell Hempstead NY Bioengineering
Michael Pratt East Sandwich MA Environmental Science
William Prescott Amherst NH Mechanical Engineering summa cum laude
Mike Presendieu Political Science
Danielle Proper Pittsford NY Biochemistry
Priyanka Rao Plano TX Economics
Steven Rapfogel Woodbury NY Economics
Benjamin Rapp Chapel Hill NC Mechanical Engineering cum laude
Peter Rasmussen Jericho NY Leadership in Medicine - Biology/Music magna cum laude
Adrianna Ratajska Ellenville NY Psychology magna cum laude
Anne Reardon Dedham MA Psychology cum laude
Alexandra Reardon Smithfield RI Bioengineering
Alexander Regan Snyder NY Mathematics
Zachary Restifo Phoenix AZ Visual Arts
Anabel Reyes-Ovalles Lawrence MA Interdepartmental - Political Science/Latin American Studies cum laude
Megan Reynolds Norwich NY Economics
Samuel Rider Medway MA Mechanical Engineering magna cum laude
David Roberts North Andover MA Biology
Cameron Robertson Newburyport MA Double Major - Economics/Sociology magna cum laude
Melissa Rodriguez Roslindale MA Double Major - Political Science/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Nurisha Rodriguez Baltimore MD Electrical Engineering
Yareli Rodriguez Amsterdam NY Interdepartmental - Political Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Eric Rose Bellingham MA Computer Science cum laude
Joshua Rosen Summit NJ Double Major - Economics/Chinese
Elliot Rosenbaum Great Neck NY Interdepartmental - Psychology/Religious Studies
Zachary Rosenberg Franklin Lakes NJ Mechanical Engineering
Alexander Roth West Hartford CT Economics cum laude
David Roy Ottawa Canada Neuroscience
Daniel Russell Cabin John MD Economics
Michael Russo Jefferson MA Mechanical Engineering cum laude
Ryan Saeger Barrington RI Mechanical Engineering
Sonia Sandoval Ozone Park NY Environmental Science
Lilyan Sands New York NY Psychology
Jessica Sanford Malden MA Double Major - Computer Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Rodolfo Santana Santa Ana CA Computer Science
Katherine Scandale Glen Rock NJ Neuroscience
Peter Scatena Guilderland NY  Political Science summa cum laude
Laura Schad Camillus NY Double Major - Environmental Science/Sociology magna cum laude
Henry Scherck Alexandria VA Double Major - Political Science/Classics summa cum laude
Benjamin Schlegel Brooklyn NY Economics
Cailin Schmeer Largo FL Economics summa cum laude
Benjamin Schroeder Duxbury MA Economics cum laude
Holly Schwab Palatine Bridge NY Biology magna cum laude
Alexandra Schwaber Woodbridge CT Psychology cum laude
Daniel Schwartz Hollywood FL Psychology magna cum laude
William Schwartz Amherst MA Psychology
Brandt Scott Lido Beach NY Geology magna cum laude
Morgan Seber Niskayuna NY Sociology
Mary Margaret Sequino Miramar Beach FL Mechanical Engineering
Anna Seraikas Delray Beach FL Psychology
Benjamin Shapiro Jamesville NY Biology
Brent Shapiro-Albert Groton CT Physics magna cum laude
Aileen Shaughnessy Schenectady NY Psychology magna cum laude
Robert Sherman Elkins NH Mechanical Engineering
Saad Shukran Rawalpindi Pakistan Economics
Akshita Singh North Woodmere NY Neuroscience
Cameron Slatton Billerica MA Philosophy
Cara Slugaski Seymour CT Biology summa cum laude
William Smiegal Clinton NY Economics
Jamie Smith Stamford CT Psychology
Paige Smith Springfield MA Economics
Alicia Smith Sudbury MA Environmental Science
Asa Smith Wellesley MA Environmental Science
Duncan Smith Ithaca NY Mechanical Engineering
Laura Somberg Chicago IL Psychology
Nina Somps East Lyme CT Psychology
Stanley Soroka Valley Stream NY Biochemistry summa cum laude
Alexandra Speak Montreal Canada Economics magna cum laude
Molly Sperduti-Matesevac Cos Cob CT Mechanical Engineering
Thomas Stanton Schenectady NY Philosophy
Adam Starkman Slingerlands NY Neuroscience cum laude
Nolan Stauffer Stamford CT Interdepartmental - Psychology/Sociology
Hannah Stein Georges Mills NH Chemistry
Matthew Steinberg Livingston NJ American Studies
Lily Steinberg New York NY Computer Science
Phillip Steinhart Ridgefield CT Computer Engineering
Ashleigh Stephenson Little Falls NY Biology
Schuyler Stockman West Hartford CT Mechanical Engineering
Emanuel Storch Phoenix AZ Economics summa cum laude
John Stow Wilton CT Computer Science
Kaitlyn Suarez Wading River NY Geology cum laude
Andrew Suozzi New York NY Mechanical Engineering
Elizabeth Sutherland Basking Ridge NJ Economics
Dylan Taylor Topsfield MA Political Science
Samuel Teitler Rye NY Mechanical Engineering
Hector Tejeda Far Rockaway NY Interdepartmental - Political Science/Sociology
Diana Temple Marcellus NY Electrical Engineering
Olivia Thurston Sodus NY Geology magna cum laude
Zachary Tobin Amherst MA Chemistry
Ashley Tolento New Hyde Park NY Interdepartmental - Psychology/Sociology cum laude
Kathryn Tomaselli Cape Coral FL Computer Science
Ryan Tremblay Schenectady NY Mechanical Engineering
James Triola Durango CO Electrical Engineering
Olivier Truquet Brussels Belgium Double Major - Economics/Chinese
Joshua Tryon Orchard Park NY Political Science summa cum laude
Courtney Turner Milton MA Psychology
Andrew Tysoe Ballston Spa NY Chemistry
Melissa Ulin Auburn ME Psychology
Tyler Valenti Southbury CT Interdepartmental - Political Science/Economics magna cum laude
Gina Valentine Bethany CT Neuroscience
Michael Vallejo Chelsea MA Anthropology
Maliha Valliani Coral Springs FL Interdepartmental - Mathematics/Psychology
Andrea van Ryzin Mount Kisco NY Double Major - Mathematics/Psychology cum laude
Marisa VanBrakle Bronx NY Neuroscience
Nealay Vasavda Fremont CA Double Major - Political Science/Anthropology summa cum laude
Jennifer Ventrella Ridgefield CT Mechanical Engineering
Parth Visrodia Diamond Bar CA Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Joseph Vito Saratoga Springs NY Economics
Abigail Volpe Burnt Hills NY Mathematics
Erin Wade Waterford NY English summa cum laude
Michael Wagner Chadds Ford PA Neuroscience
Mary Waldie Atlanta GA Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies
Daniel Waldman Pelham NY Economics
Miranda Waldman Pelham NY Double Major - History/English
Hailey Wall Woburn MA Psychology
Madison Warren Albany NY History
Michael Warrener Egg Harbor City NJ Double Major - Mathematics/Physics summa cum laude
Benjamin Washburn West Hartford CT Anthropology summa cum laude
Jonathan Washburn Marshfield MA Managerial Economics
Jullisa Webb Hartford CT Classics
Elora Weil Syosset NY English magna cum laude
Maya Whalen-Kipp Oakland Gardens NY Interdepartmental - Biology/Visual Arts
Ryan Whelpley Olean NY Political Science summa cum laude
Kenneth White Avon CT Double Major - Political Science/Economics summa cum laude
Kelley White Sudbury MA Electrical Engineering
Mathias Whitmyer Bentleyville OH Environmental Policy
Jeffrey Wilk Niskayuna NY Mechanical Engineering
Mathew Wilkins Kimberly Canada History
Maeve Williams Rochester NY Sociology summa cum laude
Jeffrey Williams Waterford NY Economics
Olivia Williamson Sterling MA Biology magna cum laude
Benjamin Willis Dover MA Economics
Shanice Wilson Pompano Beach FL Spanish and Hispanic Studies
Shannon Windle-Puente Glenmont NY Double Major - Psychology/Spanish & Hispanic Studies
Daniel Winton Washington DC Mathematics magna cum laude
Quisqueya Witbeck Rensselaer NY Organizing Theme magna cum laude
Andrew Witkowski Troy NY Economics cum laude
Daniel Wolf New York NY Computer Science
Matthew Wolford Marietta NY Bioengineering cum laude
Lauren Woods Watervliet NY Double Major - Biology/Russian & East European Studies
Erik Woyciesjes Woodbury CT English
William Wu New York NY Managerial Economics
Rachel Wyman Wolfeboro NH Double Major - History/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Samuel Wyman Vienna VA Spanish and Hispanic Studies
Cristina Wyse Newton MA Neuroscience
Shihui Xia Nanjing China Mathematics
Kento Yamaguchi Slingerlands NY Electrical Engineering
Tatum Yancey Willowbrook IL Spanish and Hispanic Studies
Dima Yankova Targovishte Bulgaria Mechanical Engineering summa cum laude
Ariella Yazdani Woodbridge CT Neuroscience magna cum laude
Yihui Ye Shanghai China Electrical Engineering
Matthew Yonta Jamesville NY Biology
Joshua Yoskowitz Lexington MA Physics
Jonathan Zappala Needham MA Mathematics
Yanci Zhang Nanjing China Physics cum laude
Danny Zhang Chestnut Hill MA Economics
Laiyi Zheng Xiangtan China Economics cum laude
Qin Zhou Double Major - Economics/Asian Studies magna cum laude

News homepage