Publication Date

Candidates for bachelor's degrees include:

NAME  HOMETOWN  MAJOR HONORS 
Erik Abdow Amherst MA Economics  
Katharine Adams Boxford MA English  
Savannah Adams Mountain Lakes NJ Psychology cum laude
Omololu Adeniran Lagos Nigeria Economics  
Hatim Aitirhli Boston MA Double Major - Mechanical Engineering/Economics magna cum laude
Paul Alberti Madison CT History  
Ashley Allington Norwell MA Neuroscience  
Taylor Anderson Little Falls NY History cum laude
Jennifer Andrews Pittsford NY Neuroscience cum laude
Maishka Antoine Dorchester MA Double Major - Mathematics/Spanish & Hispanic Studies  
Alexander Arnold Cranston RI Double Major - Economics/Classics cum laude
Elizabeth Asch Gladwyne PA Psychology  
Ryan Asselin Glenville NY Mechanical Engineering  
Lucas Audi Ballston Spa NY Mechanical Engineering  
Rebecca Babiak Winnipeg Canada Geology magna cum laude
Mahrukh Badar Delmar NY Biology  
Andrew Baker Swampscott MA Political Science  
William Balta Greenville NY Theater summa cum laude
Austin Bannister Plymouth MA Double Major - Biochemistry/French & Francophone Studies cum laude
Shea Barickman Redding CT Anthropology  
Harrison Barker Cheshire CT Interdepartmental - Economics/Chinese magna cum laude
William Barnes Natick MA Double Major - Electrical Engineering/Music  
Ashwin Basu Darien CT Biology  
Aidan Bayer   Mathematics  
Courtney Bazarian Wilbraham MA Economics  
Ashley Beccia Matawan NJ Spanish and Hispanic Studies magna cum laude
Aude Bechu Carmel NY Double Major - Chemistry/Environmental Science summa cum laude
Sarah Beck Scotia NY Psychology cum laude
Jaclyn Behar Great Neck NY Psychology  
Cody Bellair Albany NY Mechanical Engineering magna cum laude
Nathan Bennick Hamden CT Psychology  
Terezia Benova Ozone Park NY Philosophy  
Juan Berroteran Caracas Venezuela Double Major - Economics/German Studies  
Raymond Bethel Queensbury NY Economics  
Katelyn Billings Monroe CT English cum laude
Phillip Birns Staten Island NY Mechanical Engineering magna cum laude
Emily Bistrong Manchester MA Interdepartmental - Psychology/English  
Catherine Blewer New York NY Visual Arts  
Katie Blumenfeld Fairfield CT Psychology  
Andrew Boehm Port Washington NY Psychology  
Allison Borek Lockport NY Visual Arts  
Zachary Borglum Ramsey NJ Mechanical Engineering  
Ryan Bouck Fultonville NY Mechanical Engineering summa cum laude
Maergrethe Box Orlando FL Double Major - Psychology/Political Science  
John Boyd Tiburon CA Mechanical Engineering  
Shane Brady Wayland MA Mathematics  
Benjamin Brand Delanson NY Mechanical Engineering  
Magnolia Brazak Auburn NY Geology  
Kelly Breslauer Mountain Lakes NJ Psychology  
Kaitlyn Brew Littleton MA Neuroscience  
Samuel Broda Dobbs Ferry NY Double Major - Political Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Michaela Brophy Cohasset MA Environmental Policy  
Alexander Brown Boxford MA Computer Engineering  
Harrison Brown Norwell MA Mechanical Engineering  
Eliza Burbano Tewksbury MA Double Major - Political Science/Classics magna cum laude
Austin Burnham Slingerlands NY Double Major - Biology/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Matthew Burton Sherborn MA Political Science magna cum laude
Aurora Butera Farmington CT Double Major - Classics/History magna cum laude
Marc Cafasso Hamden CT Political Science  
Daniel Caiola Katonah NY Economics  
Katherine Callahan Reading MA Bioengineering  
Collin Callahan Brewster NY Economics  
Joshua Callahan Niskayuna NY Economics  
Jillian Callanan Albany NY American Studies summa cum laude
Rebecca Calvo-Cruz Stamford CT Interdepartmental - Psychology/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Joshua Cantor Woodbridge CT Neuroscience  
Huairou Cao Zhangjiajie China Economics  
Xavier Capaldi Newport VT Physics cum laude
Max Caplan Niskayuna NY Double Major - Classics/Music summa cum laude
Christopher Carbone Amsterdam NY Economics  
Madison Caron Hingham MA Psychology  
Grace Cartwright Wayland MA History  
Brianna Caruccio Lee NH Psychology cum laude
Kimberly Casillas Brooklyn NY Anthropology  
Nicole Casper Weston MA Psychology  
Pierre Castro Quito Ecuador Double Major - Mathematics/Economics summa cum laude
Robert Catharine Burnt Hills NY Mechanical Engineering  
Mary Cella Pittsfield MA Neuroscience  
Janine Cerutti Providence RI Psychology summa cum laude
Joanna Chalifoux Islip NY Double Major - Psychology/Sociology cum laude
Daniel Chan Windsor CT Mechanical Engineering  
Marian Chee Brooklyn NY Mechanical Engineering magna cum laude
Hui Chen Hangzhou China Economics  
Jared Chin Suffern NY Mechanical Engineering  
Nuzhat Chowdhury Newburgh NY Neuroscience  
Matthew Christal Rye Brook NY Double Major - Managerial Economics/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Katherine Christopher Long Branch NJ Double Major - Biology/Environmental Science  
Angela Cipolla Cohasset MA Interdepartmental - Psychology/Philosophy  
Thomas Cline Seattle WA Mechanical Engineering  
Margaret Close Darien CT Anthropology cum laude
Jeffrey Cohen Easton CT Interdepartmental - Computer Science/Economics  
Seth Cohen Rockville MD Double Major - Economics/Political Science summa cum laude
Daniel Cohen Scarsdale NY History  
Andrew Colello North Andover MA Computer Science  
Kathryn Collins Westport CT Double Major - Economics/English  
Matthew Collins Burnt Hills NY Bioengineering  
Giorgia Comeau Pittsfield MA Mechanical Engineering  
Michael Comiskey Garden City NY Economics  
Margaret Comiskey Garden City NY Neuroscience  
Jake Concavage Rye NY Economics  
Emma Conroy Armonk NY Organizing Theme  
Jenna Corcoran Schenectady NY Classics summa cum laude
Mary Cordier Orchard Park NY Managerial Economics  
Kayleigh Corrado Cherry Plain NY Biology summa cum laude
Jesse Coull Amherst MA Mechanical Engineering magna cum laude
Nicholas Cruice Dresher PA Economics  
Lauren Crupnick Dix Hills NY Psychology magna cum laude
Mujie Cui Dalian China Double Major - Mathematics/Economics  
Victoria Cullinan Millerton NY Environmental Science magna cum laude
Katherine Cuozzo Trenton NJ Interdepartmental - Anthropology/Music  
James Curbow Larchmont NY Computer Science cum laude
Alison Curley Kenai AK Organizing Theme  
Dioni Daley Chestnut Hill MA Sociology cum laude
Hannah D'Ambrosio Bayport NY Biochemistry  
Jordan DeFelice Holyoke MA Biology  
Karyn DeFranco Great River NY Geology  
Alexander DeGrasse Glastonbury CT Double Major - Political Science/Classics  
Stephanie DeLorenzo Johnstown NY Double Major - Psychology/French & Francophone Studies  
Joseph DeMember Merrimack NH Economics cum laude
Breana Derella Glastonbury CT Economics  
Maggie DeSisto Barrington RI Political Science  
Kyra DeTone Pelham NY Double Major - Visual Arts/Gender, Sexuality and Women's Studies summa cum laude
Bonnie Deyo Albany NY Neuroscience  
Zibusiso Dhlamini Bulawayo Zimbabwe Mechanical Engineering summa cum laude
Theodor Di Pauli von Treuheim Downers Grove IL Bioengineering summa cum laude
Stephanie Dick North Chelmsford MA Neuroscience cum laude
Darby Dietrich Norwich NY Psychology summa cum laude
Jenna DiFalco Bronx NY Mechanical Engineering  
Paul DiMeo Needham MA Physics  
Sarah Dimmitt Portsmouth NH Interdepartmental - Biology/Psychology  
Jared Diou-Cass Manchester ME Biochemistry  
Kira Doherty Gilbertville MA Double Major - Neuroscience/Classics  
William Donahue Smithfield RI Electrical Engineering  
Dana Donati Briarcliff Manor NY Double Major - History/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Christopher Donovan Abington MA Economics  
Ryan Dougherty Wyckoff NJ Economics  
Kathryn Dowling New York NY Double Major - Psychology/French & Francophone Studies  
Arielle Dufour East Hampton CT Interdepartmental - Psychology/English  
Rose Dumbrigue Dearborn MI Theater summa cum laude
Gordon Duncan Old Lyme CT History magna cum laude
Duri Abdurahman Duri Schenectady NY Computer Science  
Michael Durkin Woodbury CT Economics  
Peter Durkin Elkins NH Political Science magna cum laude
Cameron Duval Framingham MA Double Major - Anthropology/Russian & East European Studies  
Connor Eck Rye NY English  
Eric Egan Latham NY Physics  
Ashley Egner Ringoes NJ Double Major - Political Science/French & Francophone Studies  
Taylor Ellsworth Southbury CT Computer Engineering  
Haley Erskine Stamford CT Psychology summa cum laude
Camille Ertel Woodstock VT Interdepartmental - History/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
James Faber Scituate MA Economics  
Victor Fabio Auburndale MA Mathematics  
Barry Falk Cortlandt Manor NY Political Science  
Jessica Farland Fiskdale MA Bioengineering  
Raymond Farmer Jamaica Plain MA Biology magna cum laude
Elise Farrington Southborough MA Geology  
Bisiayo Fashemi Hyde Park MA Biochemistry  
Andrew Fellows Kirkland WA Double Major - Political Science/Economics  
Margaret Ferrari North Dartmouth MA Bioengineering  
Ella Fertitta Herndon VA Political Science cum laude
Todd Fichman Farmington CT Neuroscience  
Logan Fine Briarcliff Manor NY Computer Science  
Janey Fine Pound Ridge NY American Studies  
Mitchell Finitz York ME Mechanical Engineering  
Chase Finkel Plantation FL History  
Albert Fiorenza Fultonville NY Classics  
Joseph Fiorile Saranac Lake NY Political Science cum laude
Laurent Firlotte Stratford CT Psychology  
Amy Fisher Singapore Double Major - Political Science/Asian Studies cum laude
Anna Fisher Ridgefield CT Psychology  
Julie Fishman Sharon MA Psychology magna cum laude
Michael Fitzsimmons Montreal Canada Economics  
Joseph Flannery Conshohocken PA Economics  
Jason Flashner Newton MA Managerial Economics  
Ricardo Fonseca Miami FL Economics  
Spencer Fontein Aurora Canada Mechanical Engineering  
Eric Franca Miami FL Bioengineering  
Danielle Frederick Cohasset MA Visual Arts summa cum laude
Jesse Galina Suffern NY Bioengineering  
Hannah Gardner Getzville NY Interdepartmental - Psychology/Visual Arts  
Angelina Gazzillo Schenectady NY Bioengineering  
Elias Georgas Garden City NY Bioengineering cum laude
Anna Gerla Norwalk CT Visual Arts  
Alexandria Gesing New Canaan CT Interdepartmental - Anthropology/Science, Medicine & Technology in Culture magna cum laude
Omneya Ghanem New York NY Neuroscience  
Sydney Giller Shaker Heights OH Interdepartmental - Anthropology/Political Science cum laude
Sebastien Gingras Pierrefonds Canada Neuroscience summa cum laude
Julia Giordano New York NY Psychology  
Mathew Giso Needham MA Physics magna cum laude
John Giuggio Cohasset MA History  
Thomas Glading Waccabuc NY Political Science cum laude
Andrew Glaser Sudbury MA Biochemistry cum laude
Samuel Goggin Concord MA Mechanical Engineering  
Kylie Gorski Albany NY English  
Raashika Goyal Shrewsbury MA Leadership in Medicine - Biology/Philosophy magna cum laude
Christopher Graff Sutton MA History summa cum laude
Jeffrey Grasso Harrison NY Economics  
Victoria Greene Stratham NH Economics magna cum laude
Harrisonn Griffin Middle Grove NY Physics summa cum laude
Macaire Grobe Ontario NY Bioengineering  
Russell Grotto Harrison NY Managerial Economics  
Yisy Grullon Middle Village NY Interdepartmental - Economics/Political Science  
Qianyue Guo Shenzhen China Electrical Engineering  
Tyler Gurian Tenafly NJ Mechanical Engineering  
Michele Guyette Winchester MA Biology  
Arsal Habib Lahore Pakistan Double Major - Electrical Engineering/Economics cum laude
Philip Hackleman Plantation FL Economics  
Timothy Hagan Ridgefield CT Biochemistry  
Hannah Hage Utica NY Double Major - Anthropology/Spanish & Hispanic Studies  
Nicholas Hall-Risko Bedford NY Economics  
Hannah Halstrom Darien CT Neuroscience cum laude
Stefan Hamaway Old Westbury NY Biochemistry magna cum laude
Sean Hanley Rockville Centre NY Mechanical Engineering  
Kewan Harrison Bloomfield CT Organizing Theme  
Caroline Hartnack Collierville TN Psychology  
Taylor Harvey Niskayuna NY Biology magna cum laude
Harry Hausner Belmont MA Double Major - Physics/Mathematics summa cum laude
Nathaniel Hawthorne Fulton NY Chemistry summa cum laude
Thomas Hayes Spring Hill FL Bioengineering  
Dorothy Hazan Wayne PA Double Major - Psychology/English summa cum laude
Qian He Niskayuna NY Double Major - Psychology/Economics  
Matthew Hellauer Shelton CT English  
Danielle Hennel Delanson NY Neuroscience cum laude
Curtis Henry East Haven CT History  
Nicholas Hersey Buffalo NY Economics  
Carlos Hicks Chicago IL Psychology  
Andrew Hilliard Lake George NY Mechanical Engineering  
Linh Hoang Hanoi Vietnam Asian Studies magna cum laude
Stephen Hoeprich Tribes Hill NY Electrical Engineering  
M. Hoffer Long Beach CA Liberal Arts (Sciences)  
Abigail Hollander West Falmouth MA Double Major - History/English magna cum laude
Reed Houston Bradford Woods PA Economics summa cum laude
Colby Howland Falmouth ME Geology  
Htoo Wai Htet Yangon, Myanmar Double Major - Electrical Engineering/Computer Science summa cum laude
Yixin Hu Chengdu China Chemistry magna cum laude
Xi Xi Hu Corona NY Chemistry magna cum laude
Samuel Hunter Dover MA Managerial Economics  
Colton Hyde Plymouth NH Mechanical Engineering  
Kimberly Hynes Westport CT Economics  
William Hython Syracuse NY Political Science  
Miles Ingraham Rockport ME Environmental Science  
Kyle Irwin Garden City NY Managerial Economics  
Julia Isaac Glen Rock NJ Computer Science cum laude
Joseph Jacobi Bayville NY History  
Trishala Jailall Niskayuna NY Biology  
Miaoqing Jia Chengdu China Double Major - Mathematics/Economics summa cum laude
Ziqing Jiang Hangzhou China Mathematics  
Stanley Jiang Brooklyn NY Interdepartmental - Economics/Asian Studies  
Kyle Johnson Farmington CT Managerial Economics cum laude
Adam Johnson Wellesley Hills MA Computer Engineering  
Tristan Johnson Sammamish WA Double Major - Mathematics/Computer Science summa cum laude
Nathan Jones Pittsford NY Double Major - Environmental Policy/Russian & East European Studies  
Brandon Jones Mechanicville NY Biochemistry magna cum laude
Lucy Jones Tarrytown NY Mathematics  
Jakub Kaczmarzyk Manhasset Hills NY Neuroscience summa cum laude
Sarah Kader Wolcott CT Leadership in Medicine - Biology/Political Science magna cum laude
Derek Kahr Needham MA Economics magna cum laude
Sylvie Kalikoff Hastings On Hudson NY Bioengineering  
Jessica Kaminsky Winnipeg Canada Interdepartmental - Psychology/Economics  
Gavin Kann New York NY Psychology  
Alexis Kaplan New York NY Economics  
Caelin Kaplan New York NY Double Major - Economics/Russian & East European Studies cum laude
Matthew Kaye Scarsdale NY History summa cum laude
Katherine Keever Hamilton NY Biology  
Brittany Kenny Aurora Canada Political Science cum laude
Megan Kerbs Natick MA ID Social Sciences magna cum laude
Chi Yuen Keung Brooklyn NY Double Major - Political Science/Economics cum laude
Zahara Khan Voorheesville NY Economics  
Lucas Kim La Canada Flintridge CA Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies  
Kyu Ho Kim Valley Stream NY Biochemistry  
Alexander Kirsch Atlanta GA Psychology  
Sarah Kittross Manchester Center VT Geology cum laude
Hans Kjolhede Fly Creek NY Neuroscience  
Samuel Kleinberg Pomona NY Chemistry  
Kate Kozain New London NH Neuroscience cum laude
Alex Kramer Dover MA Economics  
Rebecca Krasa Natick MA Biology  
Anne Kundert Sudbury MA Mechanical Engineering  
Rachel Kung Norwood MA Anthropology  
Kathryn Kurchena Rutland VT Biology magna cum laude
Vinita Kusupati Cedar Park TX Leadership in Medicine - Biology/Anthropology magna cum laude
Hayden LaBelle Duanesburg NY English  
Lauren LaBrique North Andover MA Double Major - Anthropology/English  
Kathleen Laliberte Wilbraham MA Double Major - Computer Science/Neuroscience  
Geguel Landestoy Dorchester MA Interdepartmental - Biology/Latin American Studies  
Lucjan Lang Rhinebeck NY Bioengineering  
Mackenzie LaPorte New Hartford NY Leadership in Medicine - Biology/Psychology summa cum laude
Jake LaRovera Ansonia CT Managerial Economics  
Andrew Laugharn Winchester MA Physics summa cum laude
Riley Laustrup Troy NY Economics  
Shauna Le Febvre Cheshire MA Physics cum laude
Bradley Leavitt Huntington NY Bioengineering  
Sarah Leffel Wilton CT Economics  
Robert Leung Syosset NY Leadership in Medicine - Biology/Visual Arts magna cum laude
Ilan Levine Columbus OH History summa cum laude
Stephen Lewis Greenwich CT Economics cum laude
Emily Lewis Avon CT Psychology  
Adam Lewis Clinton CT Biochemistry summa cum laude
Jing Liang Potomac MD Double Major - Political Science/Russian & East European Studies  
Laura Lilley Andover MA Environmental Science  
Rosiane Lima Brockton MA Biochemistry  
Haicheng Lin Ruian China Double Major - Mathematics/Visual Arts  
Nicholas Littas Weston MA Economics  
Anthony LoBrace Morganville NJ Double Major - Philosophy/Classics magna cum laude
Mary Locke Acworth NH Biology  
Joshua Loew Attleboro MA Double Major - Computer Science/Visual Arts  
Allison Longo Havertown PA American Studies cum laude
Hayley Lough Little Compton RI Bioengineering cum laude
Colleen Lovely Schenectady NY Double Major - Classics/Anthropology summa cum laude
Erin Lowrey Chappaqua NY Psychology cum laude
Ethan Lubowitz Mountain Lakes NJ Economics  
Julia Lund Menlo Park CA History  
Madeline Lusi East Greenwich RI English  
Max Lutze Chevy Chase MD History cum laude
John Lynch West Hartford CT Mechanical Engineering  
Robert Lynch Old Mystic CT Managerial Economics magna cum laude
Danielle Lypen Monroe NY Biology  
Alexis MacDonald Westford MA Biology  
John Madigan Purdys NY Interdepartmental - Economics/Political Science  
Edythe Malara Frankfort NY Classics cum laude 
Jessica Malinconico Woodbridge CT English  
Tariq Maroofi Springfield VA Mechanical Engineering  
Kenneth Marshall Dobbs Ferry NY Mechanical Engineering  
Jonathan Martin Brooklyn NY Mechanical Engineering  
Olivia Maynard New Orleans LA History  
Daniel Mayne Old Lyme CT Biology cum laude
Liam McAninch New York NY Mechanical Engineering  
Andrew McCalmont Hollis NH Physics magna cum laude
James McGee Millville MA Biology  
Ashley McIlwain New York NY English  
Kathryn McKean Pittstown NJ Interdepartmental - German Studies/Visual Arts cum laude
Lee McKean Amsterdam NY Electrical Engineering  
Kaitlyn McKenna Foxboro MA Psychology cum laude
Thaddeus McKoan Katonah NY Economics  
Jose-Ann McLennon Brooklyn NY Religious Studies  
Caitlin McManimon Trenton NJ Geology cum laude
Robert McNally Lakeville MA Computer Engineering  
Shivangi Mehta Hicksville NY Double Major - Political Science/Classics  
Juliert Mejia Bronx NY Interdepartmental - Mathematics/Sociology  
Benjamin Mele Ringoes NJ Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Danielle Melia Allston MA English  
Sofia Mellitas Short Hills NJ Interdepartmental - Anthropology/Political Science summa cum laude
Abbidee Merchant La Canada Flintridge CA Psychology  
Olivia Merchen Oak Park IL French and Francophone Studies cum laude
Cassidy Merklen Waterloo IL Neuroscience cum laude
Makenzie Michel Loudonville NY Neuroscience  
Lindsey Miller Loudonville NY Theater magna cum laude
Kiana Miller Bronx NY Double Major - Africana Studies/Visual Arts cum laude
Allison Minchoff Sturbridge MA Psychology magna cum laude
Grace Miralles Rensselaer NY Biochemistry  
Sara Mogollon Miami Shores FL Double Major - English/Latin American & Caribbean Studies  
Amanda Monteforte Boxford MA Managerial Economics cum laude
Roswald Morales Los Angeles CA Double Major - Political Science/French & Francophone Studies cum laude
Thomas Moran Bolton MA Mechanical Engineering magna cum laude
Adrian Morgan Hyde Park MA Economics  
Anton Morozov Bronx NY Interdepartmental - Computer Science/Biology  
Ian Mowers Cheshire CT Computer Engineering cum laude
Elizabeth Murad Utica NY Double Major - Psychology/Philosophy cum laude
Ryan Murphy Doylestown PA Managerial Economics  
Ryan Muther Marion MA Double Major - Computer Science/History summa cum laude
Sabra Mwaura Santa Fe NM Anthropology magna cum laude
Emily Myers Waitsfield VT Political Science summa cum laude
Steven Nadel Scarsdale NY Mechanical Engineering  
Sarah Nadler Chappaqua NY Computer Science  
Colin Nelson Chapel Hill NC Theater  
Tuan Nguyen   Interdepartmental - Political Science/Economics magna cum laude
Hien Nguyen Hanoi Vietnam Computer Engineering magna cum laude
Randy Nguyen Kent WA Neuroscience magna cum laude
Avery Novitch Scarsdale NY English summa cum laude
Navid Nowrouzi Weston MA Economics  
Colleen Nugent Bedford MA Interdepartmental - Political Science/History magna cum laude
Chris Nwosu East Orange NJ Political Science  
Molly O'Brien Syracuse NY Biology cum laude
Evan O'Connor Woodbridge CT Anthropology  
Natalie Olsen Scotia NY Psychology  
Stephen O'Neil Lexington MA Interdepartmental - Political Science/Economics  
Ming Ong Flushing NY Economics cum laude
Taiana Ospina Forest Hills NY Interdepartmental - Sociology/Visual Arts  
Erin Ostheimer Williamstown MA Sociology magna cum laude
Elizabeth Otten Edina MN Psychology  
Laura Pacheco Blue Bell PA Geology  
Bryanne Panchuk Calgary Canada Psychology  
Jonathan Pang New York NY Mechanical Engineering summa cum laude
Bryan Pantofel Glen Head NY Economics  
Nikola Papich Toronto Canada Mathematics  
Nathaniel Parker Clifton Park NY Political Science  
Jordan Pasternak Saint James NY Neuroscience  
Christina Pastore Saratoga Springs NY History  
Emily Pastore Saratoga Springs NY Classics summa cum laude
Mayur Patel Fort Johnson NY Asian Studies magna cum laude
Mihir Patel Nashville TN Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Victoria Pender Falls Church VA Gender, Sexuality, and Women's Studies  
Matthew Perillo Unionville CT Mechanical Engineering  
Cara Peterhansel Unionville CT English magna cum laude
Anthony Pham Kent WA Computer Science cum laude
Ricco Pierre Indiantown FL Managerial Economics  
Rani Plotkin Newton MA Double Major - Anthropology/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Joyce Pogge Goldens Bridge NY Psychology  
Sreekrishna Pokuri Cary NC Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Sarah Pollack Needham MA Political Science magna cum laude
Alexander Pollack Ossining NY Mechanical Engineering  
David Pope Beverly MA Economics  
Mary Pope Belchertown MA Double Major - Neuroscience/French & Francophone Studies cum laude
Rebecca Portnoff Millburn NJ Psychology cum laude
Katherine Pouliot Orwell VT Interdepartmental - Biology/Psychology cum laude
Sophia Powell Hempstead NY Bioengineering  
Michael Pratt East Sandwich MA Environmental Science  
William Prescott Amherst NH Mechanical Engineering summa cum laude
Mike Presendieu   Political Science  
Danielle Proper Pittsford NY Biochemistry  
Priyanka Rao Plano TX Economics  
Steven Rapfogel Woodbury NY Economics  
Benjamin Rapp Chapel Hill NC Mechanical Engineering cum laude
Peter Rasmussen Jericho NY Leadership in Medicine - Biology/Music magna cum laude
Adrianna Ratajska Ellenville NY Psychology magna cum laude
Anne Reardon Dedham MA Psychology cum laude
Alexandra Reardon Smithfield RI Bioengineering  
Alexander Regan Snyder NY Mathematics  
Zachary Restifo Phoenix AZ Visual Arts  
Anabel Reyes-Ovalles Lawrence MA Interdepartmental - Political Science/Latin American Studies cum laude
Megan Reynolds Norwich NY Economics  
Samuel Rider Medway MA Mechanical Engineering magna cum laude
David Roberts North Andover MA Biology  
Cameron Robertson Newburyport MA Double Major - Economics/Sociology magna cum laude
Melissa Rodriguez Roslindale MA Double Major - Political Science/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Nurisha Rodriguez Baltimore MD Electrical Engineering  
Yareli Rodriguez Amsterdam NY Interdepartmental - Political Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Eric Rose Bellingham MA Computer Science cum laude
Joshua Rosen Summit NJ Double Major - Economics/Chinese  
Elliot Rosenbaum Great Neck NY Interdepartmental - Psychology/Religious Studies  
Zachary Rosenberg Franklin Lakes NJ Mechanical Engineering  
Alexander Roth West Hartford CT Economics cum laude
David Roy Ottawa Canada Neuroscience  
Daniel Russell Cabin John MD Economics  
Michael Russo Jefferson MA Mechanical Engineering cum laude
Ryan Saeger Barrington RI Mechanical Engineering  
Sonia Sandoval Ozone Park NY Environmental Science  
Lilyan Sands New York NY Psychology  
Jessica Sanford Malden MA Double Major - Computer Science/Spanish & Hispanic Studies magna cum laude
Rodolfo Santana Santa Ana CA Computer Science  
Katherine Scandale Glen Rock NJ Neuroscience  
Peter Scatena Guilderland NY  Political Science summa cum laude
Laura Schad Camillus NY Double Major - Environmental Science/Sociology magna cum laude
Henry Scherck Alexandria VA Double Major - Political Science/Classics summa cum laude
Benjamin Schlegel Brooklyn NY Economics  
Cailin Schmeer Largo FL Economics summa cum laude
Benjamin Schroeder Duxbury MA Economics cum laude
Holly Schwab Palatine Bridge NY Biology magna cum laude
Alexandra Schwaber Woodbridge CT Psychology cum laude
Daniel Schwartz Hollywood FL Psychology magna cum laude
William Schwartz Amherst MA Psychology  
Brandt Scott Lido Beach NY Geology magna cum laude
Morgan Seber Niskayuna NY Sociology  
Mary Margaret Sequino Miramar Beach FL Mechanical Engineering  
Anna Seraikas Delray Beach FL Psychology  
Benjamin Shapiro Jamesville NY Biology  
Brent Shapiro-Albert Groton CT Physics magna cum laude
Aileen Shaughnessy Schenectady NY Psychology magna cum laude
Robert Sherman Elkins NH Mechanical Engineering  
Saad Shukran Rawalpindi Pakistan Economics  
Akshita Singh North Woodmere NY Neuroscience  
Cameron Slatton Billerica MA Philosophy  
Cara Slugaski Seymour CT Biology summa cum laude
William Smiegal Clinton NY Economics  
Jamie Smith Stamford CT Psychology  
Paige Smith Springfield MA Economics  
Alicia Smith Sudbury MA Environmental Science  
Asa Smith Wellesley MA Environmental Science  
Duncan Smith Ithaca NY Mechanical Engineering  
Laura Somberg Chicago IL Psychology  
Nina Somps East Lyme CT Psychology  
Stanley Soroka Valley Stream NY Biochemistry summa cum laude
Alexandra Speak Montreal Canada Economics magna cum laude
Molly Sperduti-Matesevac Cos Cob CT Mechanical Engineering  
Thomas Stanton Schenectady NY Philosophy  
Adam Starkman Slingerlands NY Neuroscience cum laude
Nolan Stauffer Stamford CT Interdepartmental - Psychology/Sociology  
Hannah Stein Georges Mills NH Chemistry  
Matthew Steinberg Livingston NJ American Studies  
Lily Steinberg New York NY Computer Science  
Phillip Steinhart Ridgefield CT Computer Engineering  
Ashleigh Stephenson Little Falls NY Biology  
Schuyler Stockman West Hartford CT Mechanical Engineering  
Emanuel Storch Phoenix AZ Economics summa cum laude
John Stow Wilton CT Computer Science  
Kaitlyn Suarez Wading River NY Geology cum laude
Andrew Suozzi New York NY Mechanical Engineering  
Elizabeth Sutherland Basking Ridge NJ Economics  
Dylan Taylor Topsfield MA Political Science  
Samuel Teitler Rye NY Mechanical Engineering  
Hector Tejeda Far Rockaway NY Interdepartmental - Political Science/Sociology  
Diana Temple Marcellus NY Electrical Engineering  
Olivia Thurston Sodus NY Geology magna cum laude
Zachary Tobin Amherst MA Chemistry  
Ashley Tolento New Hyde Park NY Interdepartmental - Psychology/Sociology cum laude
Kathryn Tomaselli Cape Coral FL Computer Science  
Ryan Tremblay Schenectady NY Mechanical Engineering  
James Triola Durango CO Electrical Engineering  
Olivier Truquet Brussels Belgium Double Major - Economics/Chinese  
Joshua Tryon Orchard Park NY Political Science summa cum laude
Courtney Turner Milton MA Psychology  
Andrew Tysoe Ballston Spa NY Chemistry  
Melissa Ulin Auburn ME Psychology  
Tyler Valenti Southbury CT Interdepartmental - Political Science/Economics magna cum laude
Gina Valentine Bethany CT Neuroscience  
Michael Vallejo Chelsea MA Anthropology  
Maliha Valliani Coral Springs FL Interdepartmental - Mathematics/Psychology  
Andrea van Ryzin Mount Kisco NY Double Major - Mathematics/Psychology cum laude
Marisa VanBrakle Bronx NY Neuroscience  
Nealay Vasavda Fremont CA Double Major - Political Science/Anthropology summa cum laude
Jennifer Ventrella Ridgefield CT Mechanical Engineering  
Parth Visrodia Diamond Bar CA Leadership in Medicine - Biology/Economics summa cum laude
Joseph Vito Saratoga Springs NY Economics  
Abigail Volpe Burnt Hills NY Mathematics  
Erin Wade Waterford NY English summa cum laude
Michael Wagner Chadds Ford PA Neuroscience  
Mary Waldie Atlanta GA Double Major - Economics/Spanish & Hispanic Studies  
Daniel Waldman Pelham NY Economics  
Miranda Waldman Pelham NY Double Major - History/English  
Hailey Wall Woburn MA Psychology  
Madison Warren Albany NY History  
Michael Warrener Egg Harbor City NJ Double Major - Mathematics/Physics summa cum laude
Benjamin Washburn West Hartford CT Anthropology summa cum laude
Jonathan Washburn Marshfield MA Managerial Economics  
Jullisa Webb Hartford CT Classics  
Elora Weil Syosset NY English magna cum laude
Maya Whalen-Kipp Oakland Gardens NY Interdepartmental - Biology/Visual Arts  
Ryan Whelpley Olean NY Political Science summa cum laude
Kenneth White Avon CT Double Major - Political Science/Economics summa cum laude
Kelley White Sudbury MA Electrical Engineering  
Mathias Whitmyer Bentleyville OH Environmental Policy  
Jeffrey Wilk Niskayuna NY Mechanical Engineering  
Mathew Wilkins Kimberly Canada History  
Maeve Williams Rochester NY Sociology summa cum laude
Jeffrey Williams Waterford NY Economics  
Olivia Williamson Sterling MA Biology magna cum laude
Benjamin Willis Dover MA Economics  
Shanice Wilson Pompano Beach FL Spanish and Hispanic Studies  
Shannon Windle-Puente Glenmont NY Double Major - Psychology/Spanish & Hispanic Studies  
Daniel Winton Washington DC Mathematics magna cum laude
Quisqueya Witbeck Rensselaer NY Organizing Theme magna cum laude
Andrew Witkowski Troy NY Economics cum laude
Daniel Wolf New York NY Computer Science  
Matthew Wolford Marietta NY Bioengineering cum laude
Lauren Woods Watervliet NY Double Major - Biology/Russian & East European Studies  
Erik Woyciesjes Woodbury CT English  
William Wu New York NY Managerial Economics  
Rachel Wyman Wolfeboro NH Double Major - History/Spanish & Hispanic Studies cum laude
Samuel Wyman Vienna VA Spanish and Hispanic Studies  
Cristina Wyse Newton MA Neuroscience  
Shihui Xia Nanjing China Mathematics  
Kento Yamaguchi Slingerlands NY Electrical Engineering  
Tatum Yancey Willowbrook IL Spanish and Hispanic Studies  
Dima Yankova Targovishte Bulgaria Mechanical Engineering summa cum laude
Ariella Yazdani Woodbridge CT Neuroscience magna cum laude
Yihui Ye Shanghai China Electrical Engineering  
Matthew Yonta Jamesville NY Biology  
Joshua Yoskowitz Lexington MA Physics  
Jonathan Zappala Needham MA Mathematics  
Yanci Zhang Nanjing China Physics cum laude
Danny Zhang Chestnut Hill MA Economics  
Laiyi Zheng Xiangtan China Economics cum laude
Qin Zhou   Double Major - Economics/Asian Studies magna cum laude